اَکتروس 1843

ACTROS

اکسور 1843

AXOR

آتگو

ATEGO

 

اتوبوس 457

O457

 

مایلر قدیم

Meiller

10 تن

1921-1924

نمایندگی فروش لوازم خاور 608

خاور 608

608

 

بنز 302

اتوبوس 302

O302

نمایندگی لوازم بنز

برند تجاری مرسدس بنز که از گذشته با نام دایملر هم شناخته میشود مترادف شده است با کیفیت و خدمات درجه یک، مقرون به صرفه ، قابل اطمینان و پایدار . کامیون های بنز با شعار “کامیون هایی که می توانید به آنها اعتماد کنید” معرفی شده اند.این شرکت بزرگ همزمان با به دست آوردن موفقیت های بسیار زیاد در حوزه صنعت ماشین های سواری ، پا به میدان تولید ماشین های سنگین و نیمه سنگین نهاد. مرسدس بنز در دهه های گذشته با پشت سر گذاشتن فراز و نشیبهای بسیاری به یکی از موفقترین برندها در این صنعت تبدیل شده است .

بنز چه برای حمل و نقل از نظر مسافت طولانی یا کوتاه و چه ساخت و ساز وحتی کار در معدن ، با معرفی کامیون های سبک، نیمه سنگین ​​و سنگین راه حل های مناسبی ارائه می دهد. بارها و بارها، روحیه پیشگامی که در این شرکت وجود دارد نوآوری های پیشگامانه ای را در صنعت خودرو ایجاد کرده است .برخی از این نوآوری ها در رانندگی کارآمد و با کیفیت ، رانندگی خودکار ، سیستم های ایمنی فعال و غیرفعال ، در صنعت تولید کامیون پیشرو هستند .

شرکت بنز از یک روش هوشمندانه برای نام گذاری خودروهای تجاری خود استفاده میکند.این نام گذاری به این صورت است که ابتدا یک نام نظیر(اکتروس،اکسور،آتیگو……) گذاشته میشود.این شرکت یک امتیاز خاص را برای شرکت هایی که در ساخت خودروهای این شرکت سهیم میشدند گذاشته بود و آن این بود که نام اول مدل ماشین را میتوانستند بر اساس شرکت سهیم شده مانند (مایلر،اشمیتز و …..) قرار بدهند.

این شرکت بزرگ تولیدات خود را در تمامی بخش های خودرو سازی مانند ماشین های سواری لوکس ، اسپرت، مسابقه ای و خودروهای تجاری سنگین ، نیمه سنگین ، اتوبوس ، راه سازی ، و معدنی گسترده است و در تمامی این حوزه ها فعالیت خود را همچنان انجام میدهد.

در صفحه نمایندگی لوازم بنز انواع مدل های کامیون ،کامیونت و اتوبوس این کمپانی خوش نام معرفی و بررسی شده اند . شما میتوانید از صفحه نمایندگی بنز که لینک آن در زیر قرارداده شده انواع مدل های موجود بنز در بازار ایران را ببینید.

فهرست مطالب
⦁ لوازم یدکی چیست؟
⦁ انواع لوازم یدکی خودرو
⦁ قطعات یدکی و خدمات خودرو
⦁ لوازم یدکی خودرو که باید به طور مرتب تعویض شوند

لوازم بنز در نمایندگی دات کم

در ادامه قصد داریم به بررسی و نکات مهم نگه داری قطعات خودرو و همچنین لوازم یدکی بنز در نمایندگی دات کام بپردازیم ، لطفا همراه ما باشید.

لوازم یدکی بنز در سایت سایت نمایندگی دات کام ، شامل تمامی قطعات موتور از میل لنگ،میل سوپاپ ،توربو شارژ گرفته تا بدنه ،گیربکس ، چرخ ، لنت ترمز و … میباشد. صاحبان ماشین های بنز با بودجه های مختلف می توانند از انواع لوازم موجود در بخش فروش نمایندگی اقدام به خرید قطعات مورد نیاز خود کنند. جهت بررسی و انختاب بهتر شما می توانید با مطالعه مقاله لوازم بنز در نمایندگی در ادامه با ما همراه باشید تا با توجه به تنوع برندهای موجود در بازار محصول مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنید.

تقسیم بندی لوازم بنز

لوازم بنز به 2 گروه قابل تعمیر و قابل تعویض تقسیم بندی می شوند. عمر تعویض یا تعمیر هر کدام از این گروه ها یک بازه زمانی مشخص دارند البته به نوع استفاده راننده و شرایط و محیطی که شما در آن رانندگی انجام میدهید هم بستگی دارد.

وقتی ماشین دارید و می خواهید خودر شما در وضعیت خوبی باقی بماند ، باید با انجام سرویس های دوره ای منظم در راستای حفظ عملکرد مناسب ماشینتان وقت و هزینه کافی کنار بگذارید.علاوه بر آن یک سری لوازم یدکی هستند که باید طی زمان مشخصی که تعمیرکار معین میکند تعویض و یا تعمیر بشود زیرا این کار می تواند از آسیب های مختلف لوازم خودرو جلوگیری کند. اگر به درستی و در زمان مناسب این نگهداری انجام شود ، عمر خودرو شما را بالا میرود و شما میتوانید با اطمینان خاطر به رانندگی در شرایط جاده ای مختلف بپردازید.

نمایندگی لوازم بنز

لوازم یدکی بنز

با توجه به اینکه انواع مختلفی از وسایل نقلیه در بازار وجود دارند گستردگی و تنوع لوازم یدکی در بازار بسیار بالاست.اما حداقل چندین نوع از لوازم یدکی وجود دارند که دانستن و یادگیری در مورد سیستم کار آنها بسیار مهم است.
در زیر انواع کلی و مفاهیم مهم در تولید لوازم یدکی را شرح خواهیم داد تا مقایسه و بررسی انواع کیفیت ها در لوازم یدکی قابل فهم تر باشد.

انواع لوازم یدکی خودرو

انواع لوازم یدکی خودرو بر اساس جنس و کیفیت آنها به سه دسته :1 اصلی که در نمایندگی های پس از فروش عرضه می شوند 2- مشابه اصل که در خدمات پس از فروش اصلی عرضه نمیشوند. 3- غیر اصل

1⦁ لوازم اصلی
سازنده تجهیزات اصلی یا OEM اصطلاحی است که نشان می دهد این محصول اصلی است. محصولات اورجینال معمولا کیفیت خوبی دارند و انواع بسیاری از محصولات اصلی در صنعت خودرو یافت می شود که توسط شرکت های گوناگون تولید می شود.

محصول اصلی معمولاً توسط سازنده اصلی یا توسط شرکت دیگری که توسط سازنده تعیین شده است تولید شود. خودروها وسایل نقلیه ای هستند که صدها لوازم یدکی دارند.

همه انواع لوازم یدکی خودرو توسط سازنده ساخته یا تولید نمی شود، بنابراین انواع مختلفی از قطعات خودرو وجود دارد که ساخت آنها به شرکت های دیگری واگذار می شوند، اما همچنان توسط سازنده خودرو باید تاییدیه بگیرند .

اگرچه این کار توسط شرکت های دیگر انجام می شود، اما قطعات تولید شده همچنان اورجینال یا اصل هستند، زیرا ساخت آنها مطابق با استانداردهای اعمال شده توسط سازنده اصلی می باشد.

2. مشابه اصلی (لوازم تولید کنندگان غیر از شرکت برند )
شرکت های غیر تولید کننده شرکت هایی هستند که قطعات یدکی را برای سرگرمی، سفارشی سازی، مسابقه و اهداف مختلف دیگر تولید می کنند. این تولیدکنندگان نیز می توانند قطعات یدکی را طبق سفارش مشتری بسازند.معمولاً لوازم یدکی غیر سازنده هیچ ربطی به خودروساز ندارند، اما معمولاً شرکت های غیر سازنده قبل از ساخت قطعات مجوز تولید را از شرکت اصلی سازنده لوازم یدکی میگیرند.

قطعاتی که توسط شرکت های غیرتولید کننده تولید می شوند می توانند کیفیت خوبی همانند جنس اصلی داشته باشند یا حتی می توانند بهتر از قطعات یدکی اصلی سازنده باشند. بطور مثال لوازمی که برای خودرو ها در مسابقات تولید میشوند از نظر کیفیت و عملکرد از نوع اصلی هم بالاترند.

3. غیر اصلی
غیر اصلی معروف به KW اصطلاحی است که در دنیای خودرو بسیار آشناست. قطعاتی که به صورت KW بیان می شوند معمولاً به 3 سطح KW 1 و 2 و 3 تقسیم می شوند. معمولاً این سه دسته فقط یک تفاوت جزئی دارند که آن هم در ظاهر و مواد ساخت مورد استفاده ان است.

وقتی از قطعات یدکی KW استفاده می کنید برای وسیله نقلیه از بابت ایمنی برای شما بسیار خطرناک است، زیرا کیفیت قطعات KW زیاد استانداردهای ایمنی را ندارد. متاسفانه لوازم غیر اصلی در بازار به وفور یافت میشوند.

مزایای خدمات قطعات یدکی

تعمیر و نگهداری منظم یک کار مهم برای صاحبان خودرو است، اگرچه تضمین نمی کند که خودرو از آسیب ها و تصادفات مختلف محافظت کند، اما می تواند ایمنی خودرو را به صورت عادی نگه دارد.انجام تعمیر و نگهداری معمولی می تواند ایمنی رانندگان را تضمین کند زیرا خودرو می تواند در شرایط مختلف جاده به کار خود ادامه دهد. یکی از دلایل تصادفاتی که اغلب رخ می دهد به دلیل سرویس نکردن ماشین میباشد.

تعمیر و نگهداری کم معمولاً باعث خراب شدن سیستم ترمز خودرو، کم شدن روغن موتور، آسیب دیدن لاستیک برف پاک کن شیشه جلو و آسیب های مختلف دیگر می شود. سیستم ترمز بد مطمئناً می تواند باعث تصادف در هنگام رانندگی شود.اگر تعمیر و نگهداری به موقع از ماشین خود انجام دهید، می توانید موارد مختلفی را که در خودرو اشتباه است، پیدا کنید و بلافاصله آسیب را تعمیر کنید.

تعمیر و نگهداری منظم می تواند عملکرد خودرو را ثابت نگه دارد. خودرویی که به طور منظم نگهداری می‌شود، واکنش‌پذیرتر، استفاده از ان راحت‌تر در هنگام رانندگی خواهد بود.

نمایندگی لوازم بنز

قطعات یدکی خودرو که باید به طور مرتب تعویض شوند عبارتند از :

⦁ روغن موتور و فیلتر روغن

روغن موتور با فیلتر روغن لوازم یدکی است که باید به طور مرتب تعویض شود زیرا عمر کاری آنها نسبتاً کوتاه است. عملکرد روغن موتور برای روانکاری داخل موتور بسیار مهم است تا موتور بتواند پایدار کار کند و همچنین از اصطکاک بین قطعات از جمله میل لنگ، سوپاپ ها ، میل سوپاپ ، سیلندر ،سر سیلندر و … جلوگیری کند.

عوض نکردن به موقع روغن موتور ضررهای سنگینی به موتور ماشین وارد میکند و خرج زیادی را بر دوش شما میگذارد به طوریکه اسیب اگر به سیلندر ، سر سیلندر ، میل لنگ برسد شما باید ماشین خود را برای تراش این سه قطعه پیش تراشکار ببرید.
قطعه های دیگری که اسیب جدی میبنند عبارتند از توربو شارژ، سوپرشارژ،سیت، گیت و ……..

فیلتر روغن برای فیلتر کردن ناخالصی های ناشی از اصطکاک موتور و همچنین فیلتر کربن مفید است. اگر از ماشین خود زیاد استفاده میکنید، روغن موتور که با فیلتر روغن کار می کند سنگین تر می شود.

روغن موتور همچنین زمانی که وسیله نقلیه مکرر در ترافیک استفاده می شود تخلیه می شود زیرا ماشین به طور ناگهانی می ایستد و حرکت می کند. سازنده های خودروها توصیه می کنند که رانندگان خودروها روغن موتور را هر 1000 کیلومتر تعویض کنند.البته این موضوع به نوع و کیفیت روغنی که شما از ان استفاده میکنید بستگی دارد.

2. فیلتر هوا

هنگامی که تعمیر و نگهداری معمولی یا دوره ای انجام می دهید فیلتر هوا را می توان تمیز کرد، اما عمر فیلتر هوا بسیار کوتاه است. فیلتر هوا برای فیلتر کردن گرد و غبار یا کثیفی که از بیرون به وجود می آید مفید خواهد بود. فیلتر هوای کثیف مانع از ورود هوای ورودی به محفظه احتراق خودرو می شود .
عوض نکردن به موقع فیلتر هوای خودرو به طور مستقیم اسیب به توربو شارژ وارد میکند و در صورت ادامه این مطلب باعث خرابی این قطعه میشود.

با تمیز کردن فیلتر هوا می توان در مصرف سوخت خودرو صرفه جویی کرد. فیلتر هوا وقتی خودرو به 1000 کیلومتر رسید باید تمیز شود و وقتی به 40000 کیلومتر رسید تعویض شود.

اگر فیلتر هوا بیش از حد کثیف باشد و به ندرت تمیز شود، کثیفی از بیرون می تواند مانع از ورود هوای ورودی به محفظه احتراق شود و این امر می تواند باعث هدر رفتن مصرف سوخت شود.

3. شمع

شمع ها یکی از لوازم یدکی هستند که شکل کوچکی دارند اما تاثیر زیادی در حفظ عملکرد خودرو دارند. شمع های آسیب دیده باعث هدر رفتن مصرف سوخت می شود زیرا احتراق در موتور ماشین به خوبی انجام نمی شود.
وقتی این اتفاق در موتور ماشین شما بیافتد باعث میشود احتراق درون موتور به خوبی انجام نشود و در نتیجه فشار بر روی دیگر سیلندرها بیافتد و عمر این قطعه مهم در موتور را کم میکند.

شمع ها به شعله ور شدن آتش در فرآیند احتراق در موتور کمک می کنند و صاحبان خودرو باید به طور مرتب شمع ها را چک کنند. تعویض شمع زمانی قابل انجام است که استفاده از خودرو به 20000 کیلومتر برسد.

نمایندگی لوازم بنز

4. باتری

ضعیف بودن باتری ماشین را میتوان از صدای بوق که بلند نیست، چراغ نشانگر ضعیف که روشن نمی شود و بدتر از همه روشن نشدن موتور است. با ضعیف شدن باتری، برق به سیستم الکتریکی خودرو نمی رسد. مطمئن شوید که باتری را به طور منظم چک می کنید. زمانی که استفاده از خودرو به سال دوم یا سوم می رسد، باتری معمولاً ضعیف میشود. اگر باتری در حال خراب شدن است، لطفا باتری ماشین را با باتری جدید تعویض کنید.

5. فیلتر کولر

فیلتر کولر تصفیه نشده باعث می شود عملکرد کولر به خوبی اجرا نشود و هنگامی که عملکرد آن مختل شود، دمای داخل کابین به سختی خنک می شود. اگر به همین منوال از ان استفاده کنید در نهایت کولر شما خراب خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید که همیشه از فیلتر کولر مراقبت می کنید و هنگامی که تعمیرکار توصیه می کند بلافاصله آن را با یک فیلتر جدید تعویض کنید. فیلتر کولر معمولاً زمانی که خودرو به 20000 کیلومتر استفاده می‌رسد تعویض می‌شود.

6. لنت ترمز

ترمزها جزء بسیار مهمی در خودرو هستند، بنابراین ترمزها باید به طور منظم بررسی شوند. از وضعیت لنت ترمز خود مطلع شوید و هنگامی که لنت ترمز شما خراب است، بلافاصله آنها را با لنت های جدید تعویض کنید.

برای بررسی ضخامت لنت ترمز، می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید، مانند صدای ترمز که باعث ایجاد صدای جیر جیر به دلیل اصطکاک بین 2 فلز می شود.

سخن آخر

حال شما میتوانید انواع لوازم یدکی بنز را با دانش بیشتری که از مقاله نمایندگی لوازم بنز کسب کردید برند دلخواه را از بخش فروشگاه نمایندگی دات کام سفارش دهید.