نمایندگی پخش لنت

نمایندگی لنت ترمز دیسکی کفشکی

لنت ترمز
از ضروری ترین اجزا ء سیستم ترمز خودرو لنت است که سطح کیفیت و کارایی آن رابطه مستقیم با امنیت سرنشینان خوردو دارد . پدال ترمز نیروی بازدارنده حرکت ماشین می‌باشد.

لنت ترمز
نمایندگی پخش لنت 11

کار  لنت ترمز

لنت وظیفه دارد با تولید نیروی اصطکاکی مناسب انرژی جنبشی چرخ متحرکی را که تحت تاثیر نیروی موتور می‌باشد را گرفته و به انرژی حرارتی تبدیل کند. سپس انرژی حرارتی را در فضا پخش نماید که با این عمل اتومبیل از حالت حرکت به حالت سکون و یا از سرعت آن کاسته می‌شود.

لنت ترمز خوب

ویژگی های لنت ترمز خوب :

 • داشتن عملکرد خوب در دمای پایین.
 • باعث خسارت و آسیب رسانی به سیستم ترمز و دیسک ترمز نشود.
 • سرو صدا تولید نکند.
 • در تمام مسیرها بتوان به خوبی ترمز گرفت.
 • عمر مفیدی داشته باشد.
 • استحکام و ماندگاری داشته باشد.

انواع لنت ترمز

1-لنت های غیر آزبست یا ارگانیک : این نوع لنت ترمز نرم تر از سایر لنت های ترمز هستند که باعث شده تا عملکرد بی سرو صدایی داشته باشند اما سریع تر سایش میابند و طول عمر کمتری دارند. بنابراین اگر به دنبال لنت های ارزان هستید این نوع لنت ترمز بهترین گزینست.

2-لنت های ترمز سرامیکی  : لنت های سرامیکی دارای قدرت توقف عالی هستند و گرد و غبار وسرو صدای کمی تولید میکنند . طول عمر بالا و همچنین قسمت بالاتری دارند .

3-لنت های ترمز نیمه فلز : لنت های نیمه فلزی گرد و غبار بیشتری نسبت به لنت های سرامیکی تولید می کنند و هزیه کمتری نسبت به لنت های سرامیکی دارند .

لنت های ترمز سرامیکی اغلب برای وسایل نقلیه سنگین تر و لنت های ترمز نیمه فلزی اغلب برای اتومبیل های معمولی تولید می شوند.

زمان تعویض لنت ترمز

مواردی مانند (صدای جیر جیر ناشی از ترمز ، صدای ساییدن یا لرزش پدال ها هنگام گرفتن ترمز ، افزایش طول زمان توقف ماشین و … )  وجود دارد که با آنها میتوان پی برد که لنت ترمز شما تمام شده و نیاز به تعویض دارد.

امروزه لنت‌های سرامیکی طول عمر نسبتا بالایی دارند و این امر رابطه مستقیم با کارکرد خودرو دارد.

لنت ترمز
نمایندگی پخش لنت 12

بهترین برند لنت ترمز از نظر نمایندگی دات کام

 • لنت ترمز ولئو   (Valeo)
 • لنت ترمز  ساچ)    (Sach
 • لنت ترمز (Sparetex)
 • لنت ترمز (Moontex)
 • لنت ترمز (Grantex)
 • لنت ترمز (FEDERAL)
 • لنت ترمز پارس  (pars) 
 • لنت ترمز لونیکس
 • لنت ترمز تکستار
 • لنت ترمز ایساکو
 • لنت ترمز‌های کیو
 • لنت ترمز الیگ
 • لنت ترمز آسیمکو
 • لنت ترمز آیسین
لنت ترمز
نمایندگی پخش لنت 13

برند valeo  :

ولئو (VALEO) فعالیتش را در سال 1923 با تولید لنت ترمز و كلاچ در شهری واقع در حومه پاریس به نام سنت كوئین در کارگاهی کوچک آغاز کرد.

    Valeo با تمرکز بر کیفیت و نوآوری، 98 درصد از طیف خودروهای اروپایی را با دانش خود به عنوان یک تامین کننده ممتاز در صنعت خودرو، با راه حل های اختصاص داده شده به بازار پس از فروش، فراهم می کند.

ایجاد فاصله ترمز کوتاه تر، مقاومت بهتر در برابر محو شدن، و ترمز مطلوب تحت هر شرایطی از ویژگی های این لنت ترمز است.

برند spartex    :

اسپارتکس شرکتی بسیار محبوب در زمینه لنت ترمز میباشد که بیشتر در زمینه خودروهای سنگین و حمل و نقل تمرکز دارد. مدتی است که محصولات خود را گسترش داده و سبد خریدی را در اختیار صاحبان خودروهای سواری قرار داده است.  لنت اسپارتکس دارای کیفیت بسیار بالای ساخت می باشد و فاقد آزبست بوده. در تست ها، لنت sparetex عملکرد بسیار خوب از خود نشان داده و دارای طول عمر بالایی می باشد. این یعنی شما را از خرید زود هنگام لنت و هزینه های دیگر بی نیاز می کند. این لنت با داشتن قالب استاندارد، از آسیب رسیدن به دیسک جلوگیری می کند .

لنت sparetex در هنگام استفاده متعدد، بوی بد و صدای سوت ؛ ایجاد نمی کند.

برند Grantex   :

همه چیز در سال 1958 زمانی آغاز شد که برادران پاشالیدیس دانش، تجربه و اشتیاق خود را در یک تجارت نوآورانه – برای زمان خود – مستقر در آتن سرمایه گذاری کردند.   در سال 1960، این شرکت خود را در بازار یونان تثبیت کرده و شروع به گسترش در خارج از کشور با نرخ قابل توجه صادرات 20 درصد کردند .

از ویژگی های این لنت ترمز ها :

 • دوام بیشتر و عملکرد عالی بدون توجه به شرایط کاری
 • راحتی بهتر ، ترمز پیشرو و موثرتر
 • تراکم پذیری بالاتر و در نتیجه رفتار بهتر در برابر روتور، بدون نویز
 • محتوای کامل با تمام لوازم جانبی نصب
 • مواد دارای گواهی ECE R90

شناس

برند FEDERAL   :

در می 1988 تأسیس شد، متعهد به ارائه راه حل های درجه یک قطعات خودرو است که تجربه راننده را غنی می کند.

گرد و غبار کم، سر و صدای کم، مواد ممتاز عملکرد پایدار، ایمن و طولانی مدت را ارائه می دهند.

 • سازگار با محیط زیست – بدون گرد و غبار و مس.
 • عملکرد ترمز پایدار

ParS   :

    

معروف ترین لنت ایرانی .

موجود برای انواع خودرو .

لنت با کیفیتی را برای خودروهای سبک و سنگین تولید می کنند.

علاوه بر خودرو ، شرکت لنت ترمز پارس در زمینه ی تولید لنت های واگن ریل و ماشین های کشاورزی نیز فعالیت دارد.

 HI-Q :

لنت ترمز HI-Q در هر شرایط، ضریب اصطکاک مطمئنی را حفظ می‌کند.

قدرت ترمزگیری قابل اعتماد و بسیار عالی را تضمین می‌کند.

لنت ترمز HI-Q به‌طور قابل توجهی استفاده از مواد آهنی را جهت به حداقل رساندن صدمات به سطح دیسک ترمز، کاهش داده است.

جز لنت ترمز‌های مورد اطمینان است، زیرا قدرت ترمز‌گیری خود را در شرایط متفاوت حفظ می‌کند و فارغ از مدل خودرو و چگونه رانندگی کردن، می‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد.

با محیط زیست سازگار بوده و آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

ایی دائمی با داده های حکاکی شده

Textar  :

در زمینه ی تولید لنت های عقب و جلوی لنت تیبا و لنت پراید و پژو به تولید لنت های مرغوب و باکیفیت پرداخته.

لنت ترمز‌های تکستار دارای مزایایی از جمله لنت سرامیکی کربنی، کیفیت بالا، دقت به جزئیات در طراحی، داشتن درصد ایمنی بالا و کم سرو صدا بودن هستند.

به عنوان لنت ترمز‌های مرغوب و بادوام در بازار شناخته می‌شوند.

  :ASIMCO

تمام اجزای لنت ترمز برای مطابقت با استانداردهای کیفیت بالا تست شده اند .

ضریب اصطکاک ثابت در دماهای بالا .

درمان انحصاری پیشگیری از زنگ زدگی در تمام سخت افزارها

انتشار صدای بسیار کم و سایش سطح روتور کم.

گرد و غبار کم در چرخ ها .

Aisin  :

با کیفیت ممتاز ، دارای تعادل بهینه ، احساس رانندگی راحت و عملکرد ترمز نرم و ترمز بسیار بی صدا است .. همچنین تمیزی چرخ ‌ها و قدرت توقف استثنایی در مسیرهای مختلف رانندگی را تضمین می‌کند.

برند elig   :

لنت ترمز الیگ از بهترین مارک لنت ترمز سرامیکی همراه با عملکرد عالی و تولید شده از متریال فوق حرفه ای می باشد.

الیگ یک برند آمریکایی و ژاپنی است .

به واسطه کیفیتی که محصولات برند الیگ دارد صاحب‌نظران بازار، آن را جز بهترین برند‌های لنت ترمز قرار می‌دهند . لنت ترمز‌های برند الیگ به واسطه طراحی‌های حرفه‌ای که دارند، برای همه ماشین‌ها مناسب هستند و لنت ترمز‌های الیگ دارای استاندارد‌های جهانی می‌باشند و این نکته بسیار مهمی است و خیال ما را بابت استاندارد بودن محصول راحت می‌کند. محصولات این برند نیز همانند برند‌ های-کیو به محیط زیست آسیب نمی‌زنند.

برند MHCO  :

برند چینی ام اچ کو برای چندین سال توانسته به عنوان بهترین مارک لنت ترمز خارجی در حوزه تولید لنت ترمز انواع خودروهای مختلف در سطح جهانی فعالیت داشته و در ایران نیز لنت ترمزهای این برند، بسیار پرطرفدار هستند.

دارای طول عمر قابل توجه و از بهترین برندهای موجود در بازار . لنت ترمزهای برند ام اچ کو نیز فاقد ترکیبات مضر و آزبست بوده و کاملا با محیط زیست سازگار هستند.

image 4
نمایندگی پخش لنت 14
image 5
نمایندگی پخش لنت 15
image 6
نمایندگی پخش لنت 16
image 7
نمایندگی پخش لنت 17
image 8
نمایندگی پخش لنت 18
image 9
نمایندگی پخش لنت 19

لیست دیگر برند های لنت ترمز معروف که در ایران به فروش می رسند :

 • کویین
 • لنت الیگ
 • گلد
 • سی تی آر
 • پی اچ سی والیو
 • آیسر
 • بوش
 • فرودو
 • پلاستکس
 • اتوفیکس
 • های لنت
 • لیا لنت
 • آسیا لنت

کلام آخر :

ما در این مقاله سعی کردیم که بهترین لنت ترمز ها را بررسی کنیم  و ویژگی های لنت ترمز خوب را برای شناخت مشتریان نام ببریم .

نمایندگی دات کام مجموعه ای کامل از بهترین لنت ترمز ها را با قیمت مناسب و تضمین اصالت و کفیت آنها برای مشتریان فراهم کرده است .

بنابراین اگر به دنبال لنت ترمز با کیفیت هستید نمایندگی دات کام خرید این لنت ترمز ها را پیشنهاد می کند .

اگر کیفیت برای شما مهم است لنت ترمز اسپارتکس به دلیل با کیفیت بودن انتخاب مناسبی است .

برای خرید لنت ترمز اسپارتکس کلیک کنید sparetex 

لنت ترمز تکستار  Textareبه دوام بالا و کم سرو صدا بودن معروف است . اگر به دنبال لنت ترمز با قیمت مناسب و ارزان تر با عملکرد خوب هستید ؛ لنت ترمز فدرال Federal     بهترین گزینه است .

تاریخچه ترمز

نمایندگی فروش لنت ترمز

تاریخچه ترمز

سیستم های ترمز مدرن امروزی بسیار چشمگیر هستند. سازندگان آنها برای ارائه کارآمدترین و راحت ترین سیستم های ترمز گیری با یکدیگر در حال رقابت هستند. با این حال، راه حل های مهندسی امروزی در حال استفاده   راهی پر پیچ و خم و  طولانی بوده است.با بررسی تاریخچه ترمز و نحوه شکل گیری ترمز های مدرن امروزی در نمایندگی دات کام همراه ما باشید.

gkjnj

اهمیت ترمز در خودروهای امروزی نیاز به صحبت کردن ندارد. سیستم ترمز امروزه یکی از مهم ترین سیستم های خودروها می باشد. اما ترمز در گذشته آنقدر مهم نبوده است. در آغاز صنعت خودروسازی، مخترعان در ابتدا بر روی کشف چگونگی به حرکت درآوردن خودرو تمرکز داشتند. مقاومت داخلی ماشین‌ها همراه با وسایل ساده دیگر، سیستم‌های ترمز آن روزها بودند. اولین خودروها با استفاده از اهرم هایی که یک لنت چوبی را به لبه چرخ فشار می دادند یا با سایر وسایل ترمز مورد استفاده در واگن ها متوقف می شدند. در واقع خودروها شبیه کالسکه بودند.

تاریخچه ترمز

با این حال، مدت زیادی نگذشت که مهندسان  متوجه شدند چنین ترمزهای بداهه ای کارآمد نیستند. لنت های چوبی در تماس با چرخ ها به سرعت فرسوده می شوند و قدرت ترمز کافی را در جاده های شیب دار فراهم نمی کنند. و مردم می خواستند سریعتر و سریعتر بروند. راه حل های مختلف با هدف تبدیل انرژی جنبشی به انرژی حرارتی با استفاده از روش کارآمدتر مورد ازمایش قرار گرفتند. بیشتر و بیشتر از آسترهای کارآمدتر استفاده می شد به عنوان مثال. از مس، که نیروی اصطکاک را افزایش می دهد. با این حال، آنها یک کاستی قابل توجه داشتند – آنها در تماس با چرخ های فلزی بسیار بلند بودند. برای رفع این مشکل، آنها را با مواد اصطکاکی نرم می پوشانند، به عنوان مثال. آزبست، پنبه یا لاستیک. این راه حل ها بالاخره جواب داد.

لاستیک ها – چالشی جدید برای ترمز خودرو

لاستیک ها چالشی جدید برای ترمزها به وجود اورد.توسعه ترمزها تا حد زیادی تحت تأثیر تایرهای بادی بوده است. آنها راحتی بهتری را در زمین های ناهموار فراهم می کردند و اجازه رانندگی با سرعت های بالاتر را می دادند اما با ترمزهای اولیه روز به خوبی کار نمی کردند. لنتی که مستقیماً روی لاستیک فشار داده می‌شود، ممکن است روی دوچرخه کار کند، اما روی خودروهای سنگین‌تر نه. بنابراین، نوع جدیدی از ترمز ساخته شد که در داخل چرخ پنهان شده است. برخلاف انتظار، ترمز درام و ترمز دیسکی تقریباً در یک زمان طراحی شدند.

اولین ترمز دیسکی در سال 1902 توسط فردریک ویلهلم لانچستر، مهندس انگلیسی اختراع شد، در حالی که ترمز درام در همان سال توسط لوئیس رنو ثبت شده بود. مهندسان دیگر، از جمله گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ نیز ماشین های خود را با ترمزهای درام آزمایش کرده بودند، اما این طراحی رنو بود که غالب شد. او به جای یک درام چدنی پیچیده شده در طناب، از راه حل بسیار مؤثرتری استفاده کرد، یعنی کفشک های ترمز که به درام فشار می آورد. این نوع ترمز تا به امروز با اندکی تغییرات همچنان باقی مانده است.

تاریخچه ترمز

هیدرولیک در سیستم های ترمز

اختراع هیدرولیک در سیستم های ترمز اختراعی نواورانه بود.اولین ترمزهای خودروها کاملاً مکانیکی بودند و تنها با قدرت عضلانی راننده کار می کردند. در ابتدا فقط چرخ های عقب مجهز به ترمز بودند. خودرویی با ترمز روی هر چهار چرخ تا سال 1909 تصور نمی شد، عمدتاً به دلیل دانش ناکافی مهندسی، که مانع اختراع ترمزهایی برای تضمین پایداری خودرو می شدند وجود داشت. درام ها که با استفاده از خطوط فولادی کنترل می شدند، با نیروی متفاوت کار می کردند و همگام سازی چهار جفت کفشک ترمز کمی مشکل ساز بود.

ترمز کفشکی عقب راست ال 90 آفورتیس 2

در سال 1917، زمانی که مالکوم لاگهد، که بعدها به نام لاک هد شناخته شد، ترمزهای هیدرولیک را به ثبت رساند، پیشرفت بزرگی  به دست آمد. این نوع از ترمزها اولین بار توسط هوگو مایر آلمانی در سال 1895 اختراع شد، اما به نتیجه نرسید. ترمزهای Lockead اولین ترمزهای هیدرولیک تولید انبوه بودند. استفاده از یک سیال هیدرولیک تغییرات زیادی به وجود اورد. ابتدا نیروی ترمز افزایش یافت. ثانیاً مشکل ترک خوردگی و شل شدن کابل ها برطرف شد و در نتیجه استفاده از ترمز راحت تر شد. اولین ترمزهای هیدرولیک به دلیل نشتی بدنام بودند، اما بسیار قابل اعتمادتر از ترمزهای مکانیکی بودند.

کاهش تدریجی ترمزهای درام
کفشک ترمز

ترمزهای درام سال ها بر صنعت خودروسازی تسلط داشتند. شما هنوز هم می توانید آنها را در محور عقب برخی از اتومبیل های کوچک و نه چندان قدرتمند، به عنوان مثال. ماشین های شهر مشاهده کنید. ترمز های درام در برابر شرایط جاده های مختلف مقاوم هستند و آنطور که بسیاری فکر می کنند بی تاثیر نمی باشند. اگرچه آنها با دمای بالا مشکل دارند.

 

ترمزهای  درام با دفع گرما مشکل دارند.. اگرچه طراحی آنها ساده بود کفشک های آنها اغلب گیر می کرد و در نتیجه گرفتن ترمز های پی در پی باعث گرم شدن انها میشد . این امر منجر به از دست دادن ناگهانی نیروی ترمز می شود و حوادث خطرناکی را به وجود می اورد. خوشبختانه ترمزهای دیسکی اختراع شدند.

نحوه عملکرد ترمزهای دیسکی

مانند بسیاری از اختراعات جدید، اولین ترمزهای دیسکی مدرن برای اولین بار در ورزش ظاهر شدند. در سال 1993 یک جگوار XK مجهز به چهار ترمز دیسکی دانلوپ در مسابقه 24 ساعته لمان پیروز شد. انقلاب سیستم های ترمز آغاز شده بود. برخلاف لنت‌های ترمز مسی 1902، لنت‌های مدرن به این سرعت جیرجیر یا فرسوده نمی‌شدند. به زودی، پوشش های اصطکاکی پیشرفته تری مانند سرامیک، مخلوط های نیمه فلزی یا کولار اعمال به وجود امدند. آزبست که مشخص شده بود باعث سرطان می شود، به زودی کنار گذاشته شد. همه لنت های ترمز از مزیت اصلی ترمز دیسکی استفاده می کنند – راندمان بالاتر حتی در هنگام رانندگی پویا.

historia ukladow hamulcowych 7
تاریخچه ترمز 26

نکته اصلی دفع گرما از ترمزهای دیسکی است. آنها توسط باد خنک می شوند، گرما را به رینگ ها منتقل می کنند و همچنین ممکن است دارای سوراخ های تهویه ویژه باشند. آنها برای رانندگی در کوهستان، رانندگی پویا و ترمز اضطراری ایده آل هستند. پیستون ها روی پوشش اصطکاکی و در نتیجه روی دیسک ترمز فشار وارد می کنند. آنها همچنین با سیستم های کمک راننده مانند ABS یا ESP سازگارتر هستند.

آینده ترمز خودرو

مراکز تحقیق و توسعه به تلاش خود برای طراحی ترمزهای کارآمدتر ادامه می دهند. سیستم های ترمز از نظر مواد و طراحی همچنان در حال تغییر هستند. تولیدکنندگان بیشتر و بیشتری از به اصطلاح سوزاندن استفاده می کنند، یعنی حرارت دادن کوتاه مدت سطح لنت ترمز تا دمای 600 تا 800 درجه سانتیگراد برای افزایش مقاومت در برابر محو شدن، یعنی کاهش راندمان پوشش ناشی از دما. سازندگان نیز توجه بیشتری به کاهش لرزش و صداهای جیرجیر دارند. لنت های با کیفیت دارای یک لایه میانی هستند که صداها و لرزش ها را کاهش می دهد.

به نظر می رسد که سیستم های ترمز به زودی کار بسیار کمتری نسبت به امروز خواهند داشت. توسعه خودروهای هیبریدی و الکتریکی، سیستم‌های بازیابی انرژی را به یک جایگزین جدی برای ترمز تبدیل می‌کند. سیستم های بازیابی که تا همین اواخر از خودروهای فرمول 1 شناخته شده بودند، در حال افزایش محبوبیت هستند. انرژی تولید شده در هنگام ترمزگیری دیگر به گرما تبدیل نمی شود و به طور جبران ناپذیری از دست می رود، بلکه به انرژی الکتریکی تبدیل می شود. البته بازیابی انرژی جایگزین ترمزهای دیسکی معمولی نمی شود و در هنگام ترمزگیری سخت کافی نخواهد بود. با این حال، به راحتی می تواند سایش و پارگی دیسک ترمز و لنت را در هنگام رانندگی آسان و روزمره کاهش دهد. به زودی متوجه خواهیم شد که آیا کارشناسان در پیش بینی های خود درست بوده اند یا خیر.

صفحه خرید لنت ترمز

میل سوپاپ

نمایندگی فروش میل بادامک

میل سو پاپ که نام دیگر ان میل بادامک نیز می باشدیکی از قطعات تشکیل دهنده موتور هر ماشینی میباشد.

میل سوپاپ با وجود تولید موتور های پیچیده هنوز هم یکی از قطعات مهم میباشد.این اختراع از زمان کشف ان هنوز هم به طور دقیق کار میکند و با سیستم های توسعه یافته احتراق داخلی امروزی کاملا مطابقت دارد.

وظایف میل سوپاپ

1-میل سوپاپ  در موتور سو پاپ ها را باز و بسته میکند. محل قرارگیری ان در موتور در برخی خودروها در بالا و در برخی ماشین ها در پایین میباشد.

2-انتقال بنزین از باک به کاربراتور

3-به کار انداخحتن دلکو و اویل پمپ

میل سوپاپ

میل بادامک یک جزء نسبتاً اساسی  در موتور است – اجزای ان به صورت یک میله ساده  با برامدگی هایی که در امتداد آن قرار گرفته اند، که به آنها “لوب بادامک” گفته میشود .

در موتورهای احتراق داخلی مدرن، آنها معمولاً، اما نه لزوماً، مستقیماً بالای سیلندرها قرار می گیرند، جایی که برای کنترل سوپاپ ها وارد عمل میشوند.

کالیبراسیون آنها دقیقاً مقدار مخلوط هوا و سوخت را که وارد محفظه می شود و گازهای خروجی مصرف شده از احتراق قبلی که چقدر می توانند از محفظه خارج شوند را کنترل می کند . این امر آنها را نه تنها برای عملکرد یک موتور حیاتی می کند، بلکه از آنجایی که باز و بسته شدن سوپاپ ها باید با دقت و کاملاً با حرکات پیستون هماهنگ شود، تأثیر زیادی بر عملکرد نیز دارند.در واقع عملکرد پیستون ها به میل سوپاپ وابسته میباشد.

برای اطمینان از هماهنگ بودن زمان دبندی میل سوپاپ، میل بادامک ها از طریق یک تسمه تایم یا زنجیر به چرخش میل لنگ متصل می شوند – که مستقیماً پیستون ها را در داخل سیلندر حرکت می دهد. علاوه بر این، شکل خود بادامک ها نیز با دقت ساخته شده است تا سرعت باز و بسته شدن سوپاپ ها را کنترل کند.

انواع میل سوپاپ

انواع میل سوپاپ بسته به نوع ساخت موتور یعنی ترتیب سیلندرها و عملکرد سوپاپ ها  به سه دسته تقسیم میشود.

1 میل سوپاپ OHV

جای قرار گیری این میل سوپاپ در پایین موتور میباشد.نحوه کارکرد ان به این صورت میباشد که نیرو را به وسیله یک میله انتقال میدهد.این نوع از میل سوپاپ در ماشین های کوچک استفاده میشود و همچنین عمر زیادی دارد ولی در سرعت های بالا نمیتواند زمانبندی سوپاپ هارا به طور دقیق انجام دهد.

میل سوپاپ

2-میل سوپاپ SOHC

SOHC

این نوع از میل سوپاپ ها در بالای سیلندر و به صورت ردیفی قرار میگیرند همچنین در اینموتورها  که دارای دو سو پاپ میباشند از این نوع میل سوپاپ استفاده میشود و اینکه بر عکس میل سوپاپ های OHV  در این نوع باز و بسته شدن سوپاپ ها بدون واسطه انجام میشود .این امر میزان دقت را بسیار بالا میبرد.

3-میل سوپاپ DHOC

DOHC with valves

میل سوپاپ DOHC در بالای سیلندر و به صورت جفتی قرار میگیرد. در موتور های خطی از دو میل سوپاپ اسستفاده میشود اما در موتور های V از چهار میل سوپاپ DOHC   استفاده میشود.

در حال حاضر در اکثر خودروهای مدرن از موتورهایی که به میل سوپاپ DOHC مجهزهستند استفاده می شود. دلیل آن هم تزریق هوا و سوخت به شکلی بهتر می باشد و باعث می شود تا با حجم موتور یکسان، قدرت بیشتری نسبت به سایر موتورهای خودرو که فاقد میل سوپاپ DOHC می باشند، تولید شود.

همه چیز درباره میل لنگ

نمایندگی فروش میل لنگ

میل یکی از اصلی ترین و حساس ترین عملکرد ها را در بین قطعات موتور دارد


Section with Image Top

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

لنگ بنز جدید دست دوم 1
میل لنگ در ماشین

تاریخچه شرکت بنز

نمایندگی کامیون مرسدس

تاریخچه شرکت بنز Mercedes Benz

 

   مرسدس بنز یکی از شناخته شده ترین  شرکت های  خودروساز در جهان است . با ما در نمایندگی دات کام همراه باشید با بررسی تاریخچه شرکت بنز

Untitled 2

 

فهرست مطالب

 

کارل و برتا بنز:

کارل بنز در سال ۱۸۴۴ به دنیا آمد و علیرغم محدودیت مالی که داشتند ، مادرش او را در مدارس خوبی ثبت نام کرد.او بعدها در رشته مهندسی مکانیک به ادامه تحصیل پرداخت.

تولید کننده بنز

کارل بنز در ابتدا در شرکت قفل سازی شروع به کار کرد و در انجا به سرعت پیشرفت کرد و از کارگر معمولی به سرکارگر ارتقای شغلی گرفت اما رویای او ساختن اتومبیل بود. در سال ۱۸۷۱، او اولین شرکت خود را تأسیس کرد.  کارل در این شرکت به کار بر روی یک موتور دو زمانه گازسوز مشغول شد.ساخت این موتور به کارل کمک می کند تا رویای خود را تحقق ببخشد.

در شب سال نوی ۱۸۷۹، کارل بنز برای اولین بار از این موتور استفاده کرد که این امر   او را به رویای همیشگی اش نزدیکتر کرد.

در ژانویه ۱۸۸۳ کارل سیستم ماشین بنز دو زمانه را روانه بازار کرد. در ان زمان سرمایه گزاران نسبت به رویای کارل بدبین بودند این موضوع باعث شد که کارل با انها به مشکل برخورد کند.در ماه مه ۱۸۹۰ او شرکای جدیدی را پیدا کرده و با انها قرارداد بست.این شروع بسیار موفقیت امیز بوده به طوری که در تولید موتور های ترکیبی و ثابت تبدیل به دومین شرکت تولید کننده موتور در المان شدند.

شرکت بنز با تولید خودروی چهار چرخ Velocipede در سال 1894 تا 1901 انقلابی را به پا کرد به طوری که  شرکت بنز به دلیل درخواست های زیاد مردم 1200 عدد از ان را روانه بازار کرد.این خوردو  به دلیل ویژگی هایی از جمله وزن سبک ،وجود دو صندلی و همچنین قیمت مناسبی که داشت خیلی سریع بین مردم محبوب شد.

اگرچه کارل از موفقیت کسب و کار خود راضی بود اما چشم انداز او برای آینده همیشه اتومبیل موتوری بود و می خواست بر توسعه موتور وسایل نقلیه تمرکز کند و ان را گسترش دهد. در سال 1906 او آخرین شرکت خود را Carl Benz Söhne (کارل بنز و پسران) راه اندازی کرد.اگرچه شش سال بعد او کنترل مدیریت را به پسرانش سپرد  اما همچنان در این تجارت فعال بود و تا زمان مرگش در سال 1929 به عنوان عضوی از  هیئت مدیره در شرکت دایملر-بنز AG حضور داشت.

 

برتا بنز:

تاریخچه شرکت بنز-مرکز خرید فرامال

تاریخچه شرکت بنز- نمایندگی دات کام

برتا بنز شاید به اندازه شوهرش شناخته شده نباشد، اما می توان گفت که برتا بنز برای رشد شرکت بنز بسیار تلاش کرد به طوری که همگان  اورا به عنوان یکی از ۲۰ زن تأثیرگذار در صنعت خودرو می شناسند. شرکت بنز بدون حمایت های مالی و عاطفی او به برندی که ما امروزه ان را می شناسیم تبدیل نمی شد.

برتا در سال ۱۸۷۲ با کارل ازدواج کرد و جهیزیه و بعداها ارث خود را در تجارت اتومبیل شوهرش سرمایه‌گذاری کرده و از او حمایت عاطفی و همچنین مالی بی‌قید و شرطی  برای توسعه موتور خودرو کرد.

برتا همیشه با روحیه پیشگامی که داشت کارل را تحت تاثیر قرار می داد به طوری که در خاطرات خود نوشته است: «فقط یک نفر در کشتی کوچک زندگی با من باقی ماند که به نظر می رسید قرار است غرق شود. اون همسرم بود او با شجاعت و مصمم بادبان های جدید امید را به راه انداخت.»

برتا برای ثابت کردن این موضوع که به خودرو های ساخت شرکت بنز در جاده می توان اعتماد کرد در سال ۱۸۸۸ مسافت ۱۰۰ کیلومتر را از مانهایم که خانواده بنز در انجا زندگی میکرد به سمت دیار خود همراه با دو پسرش اوژن و ریچارد اغاز کرد.این سفر بر خلاف انتظار همگان موفقیت امیز بود و این موفقیت به سرعت در بین همه مردم پخش شد.

 

گوتلیب دایملر:

گوتلیب دایملر در مارس ۱۸۳۴ به دنیا آمد و پس از  گذراندن دوران مدرسه مدتی را در فرانسه و انگلیس فعالیت‌های فنی مختلفی  را انجام داد تا اینکه در سال ۱۸۶۲ پس از به اتمام رساندن دوره های مهندسی نقشه کشی به المان بازگشت.گوتلیب در اواخر سال ۱۸۶۳  به عنوان بازرس کارگاه در کارخانه ماشین‌سازی  منصوب شد. چند سال بعد او با ویلهلم میباخ دیدار میکند که این دیدار تبدیل به دیداری تاثیر گذار در زندگی دایملر میشود.

تاریخچه شرکت بنز-مرکز خرید فرامال

گوتلیب پس از مدتی کار کردن در شرکت Deutz Gasmotorenfabik به عنوان مدیر فنی در این شرکت منسوب شد..او در این شرکت  که کار اصلی ان سازختن موتورهای گازی بود با فناوری چهار زمانه آشنا شد و این دانش او را قادر ساخت تا کارگاه توسعه خود را برای موتور چهار زمانه بنزینی راه اندازی کند.

 

او با همکاری ویلهلم میباخ یک موتور احتراق داخلی ساخت که امروزه با نام «ساعت پدربزرگ» شناخته می‌شود، این موتور به دلیل وزن کم و فشرده بودن برای نصب در خودرو ایده‌آل بود.

 

شرکت Daimler-Motoren-Gesellschaft یا به اختصار (DMG) توسط گوتلیب در نوامبر 1890 با مکس دوتنهوفر و ویلهلم لورنز تأسیس شد،  با تاسیس این شرکت او می‌توانست به توسعه موتور خود ادامه دهد ولی اختلافی بین شرکای جدید به وجود امد به این دلیل که  مکس دوتنهوفر می خواست بر روی موتورهای ثابت تمرکز داشته باشد در حالی که گوتلیب تمرکزش بر تولید خودرو بود.

در سال 1891 ویلهلم مایباخ برای همکاری با گوتلیب از شرکتی که کار می کرد استعفا داد. تنش در DMG به حدی افزایش یافت که گوتلیب به عنوان سهامدار کنار گذاشته شد، اما در سال 1895 هم او و هم ویلهلم میباخ به تجارت بازگشتند. این شرکت سپس با موتور فونیکس به موفقیت های زیادی دست یافت و در سطح بین المللی محبوبیت پیدا کرد.

لوازم ماهله اورجینال

نمایندگی لوازم اصلی ماهله

یک عنوان

متن – ایران فلتسام

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.