تاریخچه شرکت بنز

نمایندگی کامیون مرسدس

تاریخچه شرکت بنز Mercedes Benz

 

   مرسدس بنز یکی از شناخته شده ترین  شرکت های  خودروساز در جهان است . با ما در نمایندگی دات کام همراه باشید با بررسی تاریخچه شرکت بنز

Untitled 2

 

فهرست مطالب

 

کارل و برتا بنز:

کارل بنز در سال ۱۸۴۴ به دنیا آمد و علیرغم محدودیت مالی که داشتند ، مادرش او را در مدارس خوبی ثبت نام کرد.او بعدها در رشته مهندسی مکانیک به ادامه تحصیل پرداخت.

تولید کننده بنز

کارل بنز در ابتدا در شرکت قفل سازی شروع به کار کرد و در انجا به سرعت پیشرفت کرد و از کارگر معمولی به سرکارگر ارتقای شغلی گرفت اما رویای او ساختن اتومبیل بود. در سال ۱۸۷۱، او اولین شرکت خود را تأسیس کرد.  کارل در این شرکت به کار بر روی یک موتور دو زمانه گازسوز مشغول شد.ساخت این موتور به کارل کمک می کند تا رویای خود را تحقق ببخشد.

در شب سال نوی ۱۸۷۹، کارل بنز برای اولین بار از این موتور استفاده کرد که این امر   او را به رویای همیشگی اش نزدیکتر کرد.

در ژانویه ۱۸۸۳ کارل سیستم ماشین بنز دو زمانه را روانه بازار کرد. در ان زمان سرمایه گزاران نسبت به رویای کارل بدبین بودند این موضوع باعث شد که کارل با انها به مشکل برخورد کند.در ماه مه ۱۸۹۰ او شرکای جدیدی را پیدا کرده و با انها قرارداد بست.این شروع بسیار موفقیت امیز بوده به طوری که در تولید موتور های ترکیبی و ثابت تبدیل به دومین شرکت تولید کننده موتور در المان شدند.

شرکت بنز با تولید خودروی چهار چرخ Velocipede در سال 1894 تا 1901 انقلابی را به پا کرد به طوری که  شرکت بنز به دلیل درخواست های زیاد مردم 1200 عدد از ان را روانه بازار کرد.این خوردو  به دلیل ویژگی هایی از جمله وزن سبک ،وجود دو صندلی و همچنین قیمت مناسبی که داشت خیلی سریع بین مردم محبوب شد.

اگرچه کارل از موفقیت کسب و کار خود راضی بود اما چشم انداز او برای آینده همیشه اتومبیل موتوری بود و می خواست بر توسعه موتور وسایل نقلیه تمرکز کند و ان را گسترش دهد. در سال 1906 او آخرین شرکت خود را Carl Benz Söhne (کارل بنز و پسران) راه اندازی کرد.اگرچه شش سال بعد او کنترل مدیریت را به پسرانش سپرد  اما همچنان در این تجارت فعال بود و تا زمان مرگش در سال 1929 به عنوان عضوی از  هیئت مدیره در شرکت دایملر-بنز AG حضور داشت.

 

برتا بنز:

تاریخچه شرکت بنز-مرکز خرید فرامال

تاریخچه شرکت بنز- نمایندگی دات کام

برتا بنز شاید به اندازه شوهرش شناخته شده نباشد، اما می توان گفت که برتا بنز برای رشد شرکت بنز بسیار تلاش کرد به طوری که همگان  اورا به عنوان یکی از ۲۰ زن تأثیرگذار در صنعت خودرو می شناسند. شرکت بنز بدون حمایت های مالی و عاطفی او به برندی که ما امروزه ان را می شناسیم تبدیل نمی شد.

برتا در سال ۱۸۷۲ با کارل ازدواج کرد و جهیزیه و بعداها ارث خود را در تجارت اتومبیل شوهرش سرمایه‌گذاری کرده و از او حمایت عاطفی و همچنین مالی بی‌قید و شرطی  برای توسعه موتور خودرو کرد.

برتا همیشه با روحیه پیشگامی که داشت کارل را تحت تاثیر قرار می داد به طوری که در خاطرات خود نوشته است: «فقط یک نفر در کشتی کوچک زندگی با من باقی ماند که به نظر می رسید قرار است غرق شود. اون همسرم بود او با شجاعت و مصمم بادبان های جدید امید را به راه انداخت.»

برتا برای ثابت کردن این موضوع که به خودرو های ساخت شرکت بنز در جاده می توان اعتماد کرد در سال ۱۸۸۸ مسافت ۱۰۰ کیلومتر را از مانهایم که خانواده بنز در انجا زندگی میکرد به سمت دیار خود همراه با دو پسرش اوژن و ریچارد اغاز کرد.این سفر بر خلاف انتظار همگان موفقیت امیز بود و این موفقیت به سرعت در بین همه مردم پخش شد.

 

گوتلیب دایملر:

گوتلیب دایملر در مارس ۱۸۳۴ به دنیا آمد و پس از  گذراندن دوران مدرسه مدتی را در فرانسه و انگلیس فعالیت‌های فنی مختلفی  را انجام داد تا اینکه در سال ۱۸۶۲ پس از به اتمام رساندن دوره های مهندسی نقشه کشی به المان بازگشت.گوتلیب در اواخر سال ۱۸۶۳  به عنوان بازرس کارگاه در کارخانه ماشین‌سازی  منصوب شد. چند سال بعد او با ویلهلم میباخ دیدار میکند که این دیدار تبدیل به دیداری تاثیر گذار در زندگی دایملر میشود.

تاریخچه شرکت بنز-مرکز خرید فرامال

گوتلیب پس از مدتی کار کردن در شرکت Deutz Gasmotorenfabik به عنوان مدیر فنی در این شرکت منسوب شد..او در این شرکت  که کار اصلی ان سازختن موتورهای گازی بود با فناوری چهار زمانه آشنا شد و این دانش او را قادر ساخت تا کارگاه توسعه خود را برای موتور چهار زمانه بنزینی راه اندازی کند.

 

او با همکاری ویلهلم میباخ یک موتور احتراق داخلی ساخت که امروزه با نام «ساعت پدربزرگ» شناخته می‌شود، این موتور به دلیل وزن کم و فشرده بودن برای نصب در خودرو ایده‌آل بود.

 

شرکت Daimler-Motoren-Gesellschaft یا به اختصار (DMG) توسط گوتلیب در نوامبر 1890 با مکس دوتنهوفر و ویلهلم لورنز تأسیس شد،  با تاسیس این شرکت او می‌توانست به توسعه موتور خود ادامه دهد ولی اختلافی بین شرکای جدید به وجود امد به این دلیل که  مکس دوتنهوفر می خواست بر روی موتورهای ثابت تمرکز داشته باشد در حالی که گوتلیب تمرکزش بر تولید خودرو بود.

در سال 1891 ویلهلم مایباخ برای همکاری با گوتلیب از شرکتی که کار می کرد استعفا داد. تنش در DMG به حدی افزایش یافت که گوتلیب به عنوان سهامدار کنار گذاشته شد، اما در سال 1895 هم او و هم ویلهلم میباخ به تجارت بازگشتند. این شرکت سپس با موتور فونیکس به موفقیت های زیادی دست یافت و در سطح بین المللی محبوبیت پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *