کلاچ کامیونت

کلاچ کامیونت

کلاچ وظیفه ایجاد اتصال و قطع اتصال بین موتور و گیربکس را دارد

 

 

صفحه کلاچ کامیونت

 
برندهای موجود:
 
  • ایسوزو 4/5 تن
  • ایسوزو 6 تن
  • هیوندا
  • کاویان 106
  • رنو میدلام
  • الوند
  • فوتون 4/5 تن
  •  

 کلاچ کامیونت ایسوزو

mini-truck-clutch-kit

صفحه کلاچ

صفحه کلاچ یکی از اجزای اصلی سیستم کلاچ خودرو است و وظیفه ایجاد اتصال و قطع اتصال بین موتور و گیربکس را دارد. صفحه کلاچ به صورت دایروی است و دارای دو طرف با ضریب اصطکاک بالا است که به واسطه لنت‌هایی که سطح صفحه را پوشانده‌اند، ایجاد می‌شود. صفحه کلاچ همواره در تماس با دیسک کلاچ قرار دارد و با فشار دیسک تماس پیدا می‌کند.در داخل صفحه کلاچ، یک توپی هزار خاری قرار دارد که عمده کاربرد آن درگیری با شفت ورودی جعبه دنده است و باعث چرخش صفحه کلاچ به همراه فلایویل می‌شود.

کلاچ کامیونت

این قسمت از صفحه کلاچ پس از مدتی فرسوده می‌شود و نیاز به تعویض دارد. برخی از عواملی که می‌توانند عمر مفید صفحه کلاچ را کاهش دهند عبارتند از: استفاده طولانی مدت از نیم کلاچ، رانندگی با فشار زیاد در سرعت‌های بالا، رها کردن ناگهانی پدال کلاچ، و حمل سرنشینان و بار زیاد. به بیان دیگر صفحه کلاچ در سیستم کلاچ خودرو نقش اساسی در انتقال نیرو و تنظیم اتصال بین موتور و گیربکس دارد و باید در صورت فرسودگی، تعویض شود تا عملکرد صحیح سیستم کلاچ حفظ شود.

دیسک و صفحه کلاچ

دیسک و صفحه کلاچ دو قطعه مهم در سیستم کلاچ خودرو هستند. دیسک و صفحه کلاچ برای اتصال و جدا سازی نیرو بین موتور و گیربکس استفاده می‌شوند. این قطعات در خودروهای دنده‌ای به کار میروند تا راننده بتواند دنده‌ها را تعویض کند.صفحه کلاچ در واقع یک قرص فلزی است که روی آن سطوح صاف یا اصطکاکی وجود دارد. دیسک کلاچ نیز یک قرص فلزی است که دارای سطوح اصطکاکی است. هنگامی که راننده پدال کلاچ را فشار می‌دهد، صفحه کلاچ به سمت دیسک کلاچ فشرده می‌شود و بین این دو قطعه اصطکاک ایجاد می‌شود. اصطکاک بین دیسک و صفحه کلاچ باعث انتقال نیرو از موتور به گیربکس می‌شود.

جمع بندی

سایت نمایندگی دات کام ، به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در زمینه ی خرید و فروش لوازم یدکی ماشین های سنگین ، امکان خرید صفحه کلاچ کامیونت را برای متقاضیان عزیز فراهم کرده است. در صورت نیاز به تعویض لوازم یدکی کامیونت کافیست که به بخش فروشگاه سایت نمایندگی دات کام مراجعه کرده و با انتخاب لوازم یدکی مورد نظر خود، انواع لوازم یدکی کامیونت را سفارش دهید. تمامی قطعات و لوازم یدکی کامیونت در سایت نمایندگی دارای ضمانت و کیفیت اورجینال بوده و با بهترین قیمت ارائه میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Index